HORTULUS

POLSKA - ZACHODNIOPOMORSKIE
76-038 Dobrzyca 76
tel.: 48 94 318 13 18
tel.: 48 94 318 10 68
fax: 48 94 347 51 02


biuro@hortulus.com.pl
www.hortulus.com.pl

 
HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy
HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy
   
HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy
 

Zapraszamy do zwiedzania jedynych w Polsce Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina w woj. zachodniopomorskim.

Ogrody znajdują się na północy Polski w środkowej części wybrzeża Bałtyku (w linii prostej 8 km od Morza Bałtyckiego). odległości: Koszalin – 24km.; Kołobrzeg – 22km.; Ustronie Morskie. – 12km.; Mielno – 19km.

Nasi wyspecjalizowani przewodnicy, wprowadzą naszych gości w świat ogrodów marzeń (w j. polskim, niemieckim, a na zamówienia w j. rosyjskim i angielskim), ogrody można również zwiedzać indywidualnie.
W roku 2007 ogrody odwiedziło ponad 100 tysięcy turystów z całej Polski i Europy !!!

Ogrody udostępnione do zwiedzania położone są na powierzchni ok. 5 ha, można obejrzeć tam m.in.:

- ogród japoński
- ogród francuski
- wrzosowisko
- wodny
- ogród skalny
- ogrody zmysłów w stylu angielskim
- ogrody zapachu ( rosarium, ziołowe)
- ogrody koloru (biały, niebiesko-żółty, lila-róż, purpury i ognia)

NOWOŚĆ – w tym roku otwarty został ogród leśny !!!

W przygotowaniu jest ogród w stylu Gaudiego !!!
(więcej na naszej stronie www.hortulus.com.pl  – zapraszamy także do galerii zdjęć )

HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy HORTULUS Ogrodów Tematycznych w DobrzycyHORTULUS Ogrodów Tematycznych w DobrzycyHORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy
 

Atrakcje znajdujące się na terenie ogrodów:
- plac zabaw dla dzieci,
- Baba Jaga przy chacie z piernika, z którą można zrobić pamiątkowe zdjęcie,
- Hortulus i Hortulana strzegący wejścia do ogrodów – zdjęcie z nimi to duża frajda,
- mennica w której własnoręcznie wybija się pamiątkowe monety,
- stemplowanie okolicznościowymi pieczęciami,
- market w którym można zakupić np. rośliny, pamiątki z ogrodów (pocztówki, kubki, koszulki itp.),
  art. wyposażenia wnętrz, meble ogrodowe, art. ogrodnicze i in.
- Caffebar Barwinek, w którym serwujemy dania z grilla, desery, wyśmienitą kawę Vergnano itp.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów wycieczek.
Cennik udostępniony na stronie www.hortulus.com.pl .

Ogrody Tematyczne Hortulus zdobyły I miejsce w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Pomorza Środkowego 2007, oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na Turystyczny Produkt Roku 2007 !!!

godziny otwarcia:

styczeń – luty:
przerwa zimowa – klientów obsługujemy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: tel. 48 94 318 13 18
poniedziałek - piątek od 9.00 do 16.00

marzec:
poniedziałek - sobota od 09.00 do 16.00
niedziela od 10.00 do 16.00

kwiecień – wrzesień:
poniedziałek - sobota od 09.00 do 19.00
niedziela i święta od 10.00 do 18.00

październik:
poniedziałek - sobota od 09.00 do 19.00
niedziela od 10.00 do 18.00

listopad – grudzień (do 23 grudnia):
poniedziałek - sobota od 09.00 do 16.00
niedziela i święta od 10.00 do 16.00

HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy HORTULUS Ogrodów Tematycznych w DobrzycyHORTULUS Ogrodów Tematycznych w DobrzycyHORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy
 

Zapraszamy do Centrum Ogrodniczego Hortulus w Dobrzycy k/Koszalina!!!

W Centrum Ogrodniczym oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach, szeroki asortyment roślin ogrodowych, produkowanych w naszej Szkółce Roślin Ozdobnych. Posiadamy podstawowe gatunki krzewów, bylin, róż, itp. w długich seriach produkcyjnych. W sprzedaży mamy również rośliny nietypowe np. duże egzemplarze iglaków.

W markecie „Ogród i Galeria” można znaleźć oryginalne i niepowtarzalne art. wyposażenia wnętrz i ogrodów. W ciągłej sprzedaży posiadamy duże egzemplarze kwiatów domowych, które gratis, w fachowy sposób, przesadzamy do wybranych donic i doniczek.

W jednym miejscu możecie Państwo kupić rośliny, ziemię, nawozy, donice i inne artykuły ogrodnicze, jak również szukając inspiracji do zaplanowania własnej zieleni zwiedzić ogrody tematyczne Hortulus z unikalną kolekcją rzadkich, egzotycznych odmian i gatunków roślin (więcej na www.hortulus.com.pl  ).

Nasi specjaliści ds. sprzedaży fachowo doradzą Państwu, jak pielęgnować lub założyć ogród, oczko wodne, jak pielęgnować rośliny domowe, a dla wygody naszych klientów wprowadzona została bezpłatna usługa pakowania roślin do samochodów.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.hortulus.com.pl  , gdzie w dziale Porady i Rady Ogrodnika znajdziecie Państwo szereg informacji na temat sadzenia i pielęgnowania roślin oraz bogate Galerie Zdjęć. W sprzedaży wysyłkowej dostępna jest książka – album „Hortulus ogrody marzeń” (dwujęzyczna w j. niemieckim i polskim), oraz przewodnik po ogrodach „Hortulus sekrety ogrodów”.

HORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy HORTULUS Ogrodów Tematycznych w DobrzycyHORTULUS Ogrodów Tematycznych w DobrzycyHORTULUS Ogrodów Tematycznych w Dobrzycy


Szkółka Roślin Ozdobnych Hortulus


Na blisko 30 ha szkółki produkowane są rośliny ogrodowe na potrzeby naszego Centrum Ogrodniczego, ale nie tylko. Oferujemy około 1800 gatunków, odmian drzew i krzewów liściastych, iglastych (w tym świerków i sosen), roślin żywopłotowych, ziół, bylin i pnączy. Produkujemy wiele gatunków egzotycznych jak na warunki Polski – umożliwia to nam łagodny, morski klimat (strefa 7B). Duża wilgotność powietrza, brak ostrych zim sprawiają, że rośliny z naszej Szkółki są w świetnej kondycji, dobrze wybarwione i zdrowe, podobnie jak rośliny w naszych ogrodach tematycznych. Do sadzenia roślin wykorzystujemy głównie własną ziemię – mieszanki z torfem i gliną, uzupełnione nawożeniem Osmocote, co jest gwarancją wysokiej jakości roślin.

Corocznie zwiększa się produkcja roślin wieloletnich w gruncie różnej wielkości – egzemplarze nawet do 3m(!) wysokości. Nasza Szkółka zaopatruje centra ogrodnicze w całej Polsce oraz firmy terenów zieleni. Wiele gatunków produkujemy w długich seriach. Rośliny również eksportujemy (do państw Unii Europejskiej - tj. Szwecja, Niemcy; oraz Rosji). Przy dużych zamówieniach transport jest gratis (patrz cennik hurtowy) na wózkach CC. Wystawiamy faktury Vat, dołączamy etykiety z kodami.

Zapraszamy do współpracy!


Top.Mail.Ru